Kombi Hakkında Genel Sorular

Kombi Türleri
2 Mart 2015
Ege Seramik ile Tarzınızı Seçin
2 Mart 2015

Kombi kullanmanın avantajları neler ?
Kullandığınız kadar yakar, yaktığınız kadar ödersiniz. Sıcak su için ayrı bir ekipmana ihtiyaç yoktur. Sessiz çalışır, az yer kaplar ve kolay taşınırlar.

Kombiler her mekanda kullanılabilir mi ?
Bacalı ve hermetik kombiler; havalandırma boşluğuna, merdiven sahanlığı ve asansör boşluklarına monte edilemezler. Evdeki bacalı kombiler için yatak odası, banyo ve WC’ler uygun değildir. Hermetik kombiler ise ancak atmosfere cephesi olan mahallere yerleştirilebilirler.

Kombiler güvenli cihazlar mı ?
Kombilerde alev sönmesine, gaz kaçaklarına, aşırı sıcaklık ve soğukluğa, baca tepmesine ve baca çekmemesine karşı TSE’nin koymuş olduğu her türlü önlem ve tertibat alınmıştır.

Kombinin dijital olması, daha iyi olduğunu mu gösterir ?
Kombinin dijital olması daha iyi çalışmasına ya da veriminin yüksek olmasına etki etmez. Kombilerde önemli olan teknik özelliklerinin iyi olmasıdır.

Kombi kullanmak için doğalgaz olması şart mı ?
Kombiler doğalgazın yanı sıra LPG ve LNG ile de çalışabilirler.

Kombiyi sürekli açık tutmak, kombiye zarar verir mi ?
Kombiler otomatik kumanda panelinden gündüz ve gece sıcaklıkları ayarlanarak 24 saat sürekli açık tutulabilir.

Kombiyi nasıl tasarruflu kullanabilirim ?
Kombiyi kısa sürelerde açıp kapatmak ve bu işlemi defalarca tekrarlamak; hem daha fazla yakıt tüketimine, hem de cihazın ömrünün azalmasına neden olabilir. Bunun yerine kombiyi; kısık ayarda sürekli çalıştırmak, daha az yakıt tüketimi sağlayacaktır.

Kombiyi ekonomik kullanmak için radyatörleri kapatmak doğru mu?
Kombilerde su devir daimi bir pompa vasıtasıyla sağlanmaktadır. Bu pompanın verimli bir şekilde çalışabilmesi için en az 3 radyatörün çalışması gerekir. Aksi takdirde pompa zarar görebilir.

Kombinin üzerinde bulunan basınç göstergesi kaç barda olmalı ?
Kombinin su basınç göstergesi 1.5 barda olmalıdır. Basınç çok düşük olursa, kombi çalışmaz ve arıza durumuna geçer.

Kombi arıza ve bakım için neler yapılmalı ?
Her yıl kışa girmeden önce kombi ve radyatör bakımınızı; filtrelerin ve pislik tutucuların temizlenmesi, bacalı cihazsa ilave olarak baca kontrolü ve temizliği yapılmalıdır.Kombi arıza koduna geçtiğinde ise öncelikle kullanma kılavuzundaki metotlar uygulanabilir. Arıza giderilmediyse vakit kaybetmeden yetkili teknik servisi arayın.

Comments are closed.